Zápal vonkajších pohlavných orgánov (vulvitída), Zápal pošvy (vaginitída)

Jedná sa o infekcie vonkajších pohlavných orgánov (oblasť pyskov ohanbia) a pošvy. Infekcia sa objaví, keď sú prítomné patogénne mikroorganizmy, ktoré sa nekontrolovateľne premnožia. Znížená odolnosť je ďalším faktorom vytvárajúcim podmienky pre ich premnoženie. Mikroorganizmy sa často prenášajú pohlavným stykom. Najčastejšími prejavmi infekcie sú bolesť (aj počas pohlavného styku), pálenie, svrbenie, opuch a začervenanie.

Ďalším príznakom je nadmerný výtok, ktorý vyzerá inak ako zvyčajne a zapácha. Zvýšená intímna hygiena a výplach pošvy sú dôležité opatrenia, ktoré pomáhajú zbaviť sa nadmerného množstva mikroorganizmov a obnovujú pošvové prostredie. Gél Multi-Gyn Actigel odporúčame aplikovať vnútorne aj navonok. Gél zabraňuje rozmnožovaniu mikróbov, pomáha obnoviť pošvové prostredie a je účinnýproti prejavom infekcie.

Ak prejavy infekcie nezmiznú do 2 týždňov ani po zvýšenej intímnej hygiene a aplikácii gélu Multi-Gyn Actigel, poraďte so svojím lekárom o dôkladnom vyšetrení a vaginálnom stere.