Alergia na spermie

Alergia na spermie: existuje vôbec?

Predpokladám, že nejedna z vás sa už stretla s príbehmi o ženách alebo mužoch alergických na spermie. Ale ako často sa takáto alergia vyskytuje? Je to naozaj niečo, čoho sa treba obávať? Poďme to zistiť… Je pravdou, že alergia na spermie nie je len mýtom, ale skutočne existuje. Aj napriek tomu, že sa nevyskytuje často, je možné ju mať. Objavuje sa tak u mužov, ako aj u žien. Zatiaľ čo u mužov sa prejavuje príznakmi podobnými chrípke, u žien sú to typické príznaky alergie.

Muži a alergia na spermie

V prípade mužov, alergiu na spermie pravdepodobne spôsobuje nadmerne aktívny imunitný systém. Zapríčiňuje akýsi druh chrípky, pričom príznaky sa prejavia ihneď po sexe. V niektorých prípadoch trvajú príznaky len 30 minút, ale horúčka, bolesť hlavy a krku ako aj iné bolesti svalov, môžu pretrvávať až týždeň!

Ženy a alergia na spermie

Rovnako ako u mužov, aj u žien môžu spermie vyvolať alergickú reakciu. Táto alergia spôsobuje pálenie, svrbenie, opuchnutie, vyrážku a niekedy dokonca aj dýchavičnosť. Príčiny alergie na spermie nie sú jasné, nakoľko v tejto oblasti bolo uskutočnených len málo výskumov.

Okrem alergie na spermie však existujú aj iné skutočnosti, ktoré môžu zničiť váš „sexuálny apetít“. Takýmito „ničiteľmi“ sú bolestivý sex, suchosť pošvy a prakticky všetky infekcie pošvy. Ak sa chcete dozvedieť viac o bakteriálnej vaginóze (BV) alebo kvasinkovej infekcii, prečítajte si naše blogy. Každá žena túži po zdravom sexuálnom živote a zdravej pošve, takže nikto nie je spokojný s diskomfortom v tejto oblasti.

Ak trpíte suchosťou pošvy, bakteriálnou vaginózou (BV) alebo kvasinkovou infekciou, vyskúšajte prípravky rady Multi-Gyn. Ide o prírodné, bioaktívne prípravky, ktoré zabezpečujú liečbu a prevenciu vaginálnych diskomfortov.