Negatívne dôsledky opakovaných intímnych problémov

Opakujúce sa intímne problémy môžu mať obrovský vplyv na život ženy ako aj jej psychiku. V prípade opakovaných intímnych problémov hrozí nebezpečenstvo negatívneho stupňovania udalostí spôsobujúcich opakovanie intímnych problémov.

Opakujúce sa intímne problémy spôsobujú nechuť na sex, čo sa odráža v nedostatočnom vzrušení a lubrikácii pošvy. Suchosť pošvy vedie k nepríjemnému sexu a nedostatočnému uvoľneniu, čo sa opäť prejavuje bolestivým pohlavným stykom, ktorý vedie k poškodeniu sliznice pošvy a opakovaným intímnym problémom.

Spontánne sťažnosti u žien s pošvovými problémami.

  • Zvýšené množstvo výtoku  – 71 %
  • Svrbenie v/okolo pošvy – 54 %
  • Podráždenie v/okolo pošvy – 43 %
  • Nepríjemne zapáchajúci výtok – 30 %
  • Farebne zmenený výtok – 15 %

Z psychologického hľadiska negatívna špirála začína negatívnym prístupom k pošve, ktorý je výsledkom negatívnej myšlienky „o sebe“ a vedie k pocitu, že vy ste tá „sťažovateľka“. To vedie k problémom s partnerom a stiahnutiu sa zo spoločenského života.

Fyzické aj psychické negatívne stupňovanie môže mať negatívny vplyv na imunitný systém, obranný
mechanizmus tela a môže viesť k zvýšenej náchylnosti na opakovanie intímnych problémov. Stupňovanie možno zvrátiť účinnou liečbou infekcie a riešením sťažností. Napríklad v prípade opakovanej kandidózy, plesní Candida a kvasiniek je potrebné dôsledné preliečenie antimykotickou liečbou. Prirodzený imunitný systém sa opäť obnoví a znovu dokáže čeliť opakovanej infekcii, skôr ako si to vôbec všimnete. Potom si môžete vybudovať úctu k vlastnému telu a mať ho rada aj s jeho slabinami (vo vašom prípade náchylnosť na intímne problémy). Ak dokážete akceptovať slabé miesta svojho tela a vyrovnať sa s ich následkami, môžete si vychutnávať život a pohlavný styk.

Vekové zloženie žien, ktoré navštívili svojho praktického
lekára kvôli intímnym problémom.